Tlapky Mochov  

IČ: 22604774 založeno 26.7.2012

Edita Pešková

Dr. Nejedlého 279

Mochov 25087

Praha - východ

 

tel. 733 653 114

E-mail- peskova.edita@seznam.cz

Bankovní účet : 2700294395/2010  

 transparentní účet Fio banka

 
 

Otevírací doba 

 

Jelikož je činnost útulku hrazena z našich soukromých zdrojů, jistě si všichni domyslí, že nutně musím chodit do dalšího zaměstnání. Nejsem tedy doma s kočičkami, nejsem k dispozici v přesně určené hodiny ani dny. Navíc pracuji ve směnném provozu. Je tady nutné, domlouvat si u  nás návštěvy s ohledem na tuto situaci. Prosím volejte nebo pište na 733653114 Edita Pešková. Děkuji za pochopení:))

 

Tlapky Mochov  

IČ: 22604774 založeno 26.7.2012

Edita Pešková

Dr. Nejedlého 279

Mochov 25087

Praha - východ

 

tel. 733 653 114

E-mail- peskova.edita@seznam.cz

Bankovní účet : 2700294395/2010  

 transparentní účet Fio banka

 

Informace o nás

Jsme jeden z největších soukromých útulků ve středočeském kraji, najdete nás v obci Mochov (Praha- východ). Vznikli jsme z touhy pomáhat opuštěným, toulavým a týraným kočičkám, nechtěným koťátkům.

Náš útulek je unikátní tím, že se snažíme nepoužívat klece a kotce, naši miláčci mají samostatné pokoje a učíme je soužití v normální domácnosti. Někdy je velice těžké vysvětlit kočce z lesa, proč nemůže čůrat do postele a proč sporák pálí. 

 

Náš útulek není podporováno žádnými dotacemi a je plně financováno z našich soukromých zdrojů, proto je každá vaše pomoc (nejen finanční) vítaná. Rádi bychom v našich řadách přivítali i nové dobrovolníky, kteří by nám chtěli pomoci s organizací akcí, umisťovacích výstav, inzercí, nabízením výrobků z našeho obchůdku nebo péčí o naše miláčky. 

 

Po dohodě nás můžete kdykoliv navštívit s úmyslem osvojení zvířete, ale také za účelem nezávazné návštěvy a prohlídky našeho depozita. 

 

Dospelé kočky, které jsou vykastrované mají po celý rok přístup ven na zahradu. Na podzim roku 2012 u nás proběhla velká rekonstrukce, vytvořili jsme pro kočky velkou „kočkohernu“, karanténní pokoj, z finančních příspěvků od lidí a z našich osobních zdrojů jsem zakoupili i potřebné vybavení. Stále ještě máme velké plány do budoucna, ale finančních zdrojů není tolik, kolik bychom si přáli. Jen 1/8 nákladů na provoz depozita, na stravu a veterinární péči se nám podaří uhradit ze zaslaných příspěvků, vše ostatní hradíme ze svého.


JAK MŮŽETE POMOCI

 

Adopce některé z našich kočiček – tedy poskytnutím nového domova s milujícími a laskavými lidmi, kteří jim dají zapomenout na veškeré útrapy, které si prožili.

 

Virtuální adopce – pravidelná (měsíční) finanční pomoc vybrané kočičce, která zůstává v depozitu dlouhodobě, příp. navždy, nejčastěji ze zdravotních důvodů nebo z důvodu její extrémní plachosti (vhodné pro ty, kteří z různých důvodů nemohou mít vlastní kočičku). I malá částka má velký význam. Od nás obdržíte Osvědčení o adopci a budete informováni o jejím zdravotním stavu a na požádání obdržíte další informace, které Vás budou zajímat. „Vaši“ kočičku můžete také u nás navštívit. Od virtuální adopce je možné kdykoliv odstoupit.

Přispívat může i celá firma. Pokud máte na pracovišti více zvířátkomilů, můžete si zvířátko adoptovat na dálku jako kolektiv.

Pokud budete mít zájem, nějakou naši kočičku virtuálně adoptovat, kontaktujte nás a dohodneme se na podrobnostech.

 

Finančně:

 • finančními příspěvky na transparentní účet našeho občanského sdružení: 2700294395 / 2010 Fio Banka
 • předplacenou veterinární péčí u našich veterinářů, v tomto případě nás kontaktujte emailem peskova.edita@seznam.cz pro více informací

 

Materiálními dary:

 • Krmivo pro kočky  – konzervy, granule – prosíme, pokud je to možné, jen krmivo které má odpovídající výživové hodnoty, které tyto kočičky nutně potřebují především proto, že většina našich svěřenců k nám přichází ve velmi špatném zdravotním stavu (záněty střev, podvýživa, problémy s přijímáním potravy, .....). Pro inspiraci jsme v části Jídelníček vytvořili seznam, čím v depozitu krmíme (některé naše kočičky jsou vybíravé, nebo mají stále ještě specifické nároky na granule nebo konzervy). Nebráníme se ale samozřejmě ani jinému kvalitnímu krmení.
 • Záchodky, stelivo, misky, pelíšky, přepravky, větší klece pro případnou karanténu
 • Deky, prostěradla, hygienické pleny, apod.
 • Vatu, papírové role, gázu, buničinu, desinfekční přípravky
 • Úklidové prostředky, savo apod.
 • Igelitové podložky, pytle, igelitové tašky.
 • Antiparazitika , odčervovací tablety a pasty, spot-on, např. Advocate, Vitaminthe, Flubenol, Optiverm, Bolfo.
 • Léky k dostání bez předpisu v lékárně – Ophtalmo-septonex oční mast, jitrocelový sirup, Bachovy esence, Plerasan V sirup pro zvýšení imunity, homeopatika (např. Stodal ), desinfekční prostředky, vatičky do uší apod.

 

Dobrovolnou pomocí:

 • Propagací našeho sdružení
 • Kopírováním a tiskem propagačních materiálů, roznosem letáčků.
 • Inzercí a propagací
 • Dopravou – odvozem zvířat na veterinu, transport krmiv, steliv atd.
 • Kancelářskou prácí – tvorba letáků, grafická úprava, psaní článků, pomoc s administrativou, tisk.
 • Prodejní akce – prodej v našem stánku s věcmi pro kočičky, se kterým se účastníme některých akcí (sdělíme v případě zájmu)
 • Výrobou pelíšků, dřevěných boudiček pro venkovní kočky, škrabadel, 
 • Ruční výrobou dárků do dobročinného obchůdku- přijímáme výrobky pouze pro kočičky či s kočičí tématikou. 
 • Depozitováním – hledáme další nová depozita
 • Dočasným hlídáním některé z kočiček, která nemůže z různých důvodů pobývat v depozitu mezi ostatními kočkami (zdravotní stav, nesnášenlivost ostatních koček) do doby, než bude moci mezi ostatní kočky, či se pro ni najde majitel.

 

Chcete-li nám pomoci, nebojte se nás kontaktovat, my nekoušeme a neškrábeme :-)

Kontaktujte nás prosím prostřednictvím e-mailu: tlapkymochov@seznam.cz

 
Pro všechny dary vystavujeme na konci roku Potvrzení o daru, které můžete použít pro snížení daňového základu v rámci ročního zúčtování daní. V případě zájmu o vystavení Potvrzení nás prosím na konci roku kontaktujte.

 

Všem moc děkujeme

Kdo jsme ?

Edita Pešková - předsedkyně Z.S., hlavní živitelka, pečovatelka a kočíčí máma na plný úvazek ! 

 

Edita Burianová - místopředsedkyně Z.S, správce webu, technická podpora, správce charitativního obchůdku, výrobce do charitativního obchůdku,

 

Dobrovolníci: 

Simča 

- webové stránky, FB stránky, výrobce a prodejce v charitativním obchůdku, další pomocné ruce :) 

 

Hana Mlavcová

- pomoc v depozitu, propagace, webové stránky, FB stránky

 

 
Celý tým ♥

 

 

Reportáž o Tlapkách na TN.cz 

Pro spuštění videa, klikněte na obrázek pod textem

 

 

Text reportáže: 

Zdánlivě obyčejný třípatrový dům nedaleko Lysé nad Labem. Ale omyl, uvnitř totiž bydlí až 70 obyvatel. Paní Edita Pešková svůj domek sdílí s řadou chlupatých čtyřnohých kamarádů. Zachraňuje totiž nechtěné kočky.

Majitelka domu s námi zavzpomínala na to, jak se k chovu koček dostala. Původně si osvojila jen dvě kočky z útulku. "Měly být mladé, tříleté, ale nakonec se z toho vyklubaly třináctileté," vzpomíná. Přesto paní Pešková přijala nabídku útulku a začala pro ně být tzv. depozitem. "Vozili mi sem různě zraněné kočky, maminky s koťaty, vždycky se nějaká umístila, některá tu zůstávala a takhle to narůstalo," popisuje milovnice koček.

A narostlo to opravdu hodně. Při největším vytížení bydlelo s paní Editou až 120 koček. Teď se ale počet pohybuje kolem zmíněné sedmdesátky a neustále se mění. Věkové rozpětí mazlíčků se pohybuje od pětiměsíční Pumpičky, která byla nalezena na benzinové pumpě, až po osmnáctiletou Taru.

Člověk by řekl, že v tomto počtu nemá nikdo šanci si pamatovat všechna jména ubytovaných mazlíčků, ale opak je pravdou. "Každý den je to jinak, každý den s námi usíná jiný počet koček, ale pamatuji si všechny. V těch černých tápu, ale když jim vidím do obličejů, tak je poznám," přiznává paní Pešková s úsměvem.

Celý dům je kočkám hodně uzpůsobený. "Mě zbyla jen jedna garsonka, i ložnice je pro kočky a v kuchyni místo jídelního stolu je karanténní klec," popisuje chovatelka své bydlení. Dále v domě nechybí dvě kočkoherny nebo speciální karanténní místnost v suterénu. Ta je bohužel nutná, protože kočky přicházejí k paní Peškové leckdy ve velmi zuboženém stavu, vážně nemocné nebo zraněné.

Pokud je majitelka doma, mohou se všechny kočky po domě volně pohybovat a ty nejstarší mohou i volně na zahradu a blízkého okolí. Když jde majitelka domu do práce, bydlí v kočky v tzv. kočkoherně, kde je to pro ně bezpečné a nic jim tam nechybí. Navíc je kočkoherna nepřetržitě monitorována kamerovým systémem. Ne každému se totiž spolubydlící paní Peškové líbí, před časem někdo vhodil k domu otrávenou potravu a osm koček následkem toho uhynulo.

A kočky nejsou jedinými zvířecími obyvateli domu, paní Pešková vlastní ještě dva psy. Dříve s nimi však bydleli ještě fretka, králíci nebo morče. A soužití zvířat bylo vždy bezproblémové. Kočky a psi spolu dokonce spí a jedí z jedné misky. Ačkoliv paní Pešková přiznává, že starost o desítky koček je fyzicky, psychicky i finančně náročná, je připravena opuštěným kočkám pomáhat, dokud bude moct.

Zdroj: https://tn.nova.cz/clanek/kocici-dum-majitelka-uz-bydli-jen-v-jedne-mistnosti.html

Napsali o nás

 

V červnovém čísle HAF a MŇAU vyšel o našem depozitu článek. Tímto moc děkujeme šéfredaktorce Kateřině Kašparové

a tady oskenován z časopisu, který si schováme na památku. 

V pořadu Chcete mě ? :) 

 

Dnes 3.4. 2016 byl odvysílaný další pořad Chcete mě ? ve kterém byly jako celebrity i naše kočičky :) Můžete se podívat ze záznamu zde: 

https://www.ceskatelevize.cz/porady/1095970013-chcete-me/216562221300012/

 

Podpořte nás a umístěte na svůj web náš banner :) 

 

 

Banner na vaše stránky

 

Tlapky Mochov


<a href="https://tlapkymochov.webnode.cz"><img src="https://images.cooltext.com/2649763.png" width="404" height="67" alt="Tlapky Mochov" /></a>
<br />Image by <a href="https://tlapkymochov.webnode.cz">Cool Text: Logo and Button Generator</a> - <a href="https://tlapkymochov.webnode.cz/Logo-Design?LogoID=686398449">Create Your Own Logo</a>