UberKOŤÁTKA poprvé v Praze

22.11.2015 15:02

 

V Praze, 23. listopadu -  Ve středu 25.11. od 12 do 19 hodin si každý uživatel  Uber může objednat koťátko přímo do kanceláře nebo domů a podpořit tak kočičí útulky. Pokud je vám smutno nebo si chcete jen zpříjemnit den a zároveň podpořit dobrou věc, máte možnost. Stačí si prostřednictvím aplikace Uber objednat místo obvyklého odvozu koťátka.

 

Aplikace UBER ke stažení ZDE 

 

Akce bude probíhat od 12 do 19 hodin a po objednání Uber doveze uživatelům roztomilá koťátka, se kterými si zájemci budou moct až 20 minut hrát nebo je jen pohladit. Poplatek 300 korun poputuje na podporu domovů Sluníčko a Tlapky Mochov. Záštitu nad akcí poskytla platforma Nekupuj-Adoptuj, která se zasazuje o správné zacházení se zvířaty a vyřešení kritické situace v útulcích. Uber chce kromě finanční pomoci rozšířit povědomí o kočičí adopci a zlepšit kritickou situaci zvířat bez domova v ČR. Spolu s koťátky za zájemci dorazí také odborný dohled složený ze zástupců útulků, kteří zodpoví veškeré dotazy, ať už o péči o koťátko nebo o možnostech adopce zvířátka. Služba UberKOTATKA je zejména pro kanceláře, aby chlupatá klubíčka udělala radost, co největšímu počtu lidí.

 

Jak si koťátka objednat?

Stačí si otevřít aplikaci Uber a namísto kliknutí pro objednání vozu zájemci přejedou na ikonku koťátek a potvrdí objednání. Poplatek stržený z účtu uživatelů poputuje na podporu kočicčích domovů Sluníčko a Tlapky Mochov. Lidé, kteří ještě v aplikaci nejsou zaregistrovaní, mají šanci využít kódu UBERKOTATKA a kotě si objednat zdarma, poplatek 300 korun za ně útulkům zaplatí Uber.

 

V zahraničí pod názvem UberKITTENS si akce získala mnoho příznivců, kteří nakonec poskytli koťátkům i nový domov. Ve střední Evropě proběhly UberMACIATKA v říjnu v Bratislavě, Praha je tak druhé město, kde se taková akce uskuteční.  

 

O zapojených organizacích:

 

Kočičí domov Sluníčko

Útulek pečuje o nalezené, zraněné či týrané kočky a funguje bez podpory státu, pouze díky podporovatelům. Měsíční provoz přitom stojí zhruba 70 000 korun. Od začátku roku útulek přijal přes 270 koček a 142 z nich našlo domov. Sluníčko nabízí možnosti adopce kočiček i prohlídek. V současnosti se  zde nachází na 80 chlupáčů.

www.kocicidomovslunicko.cz; transparentní účet: 2500438542/2010

 

Tlapky Mochov

Tlapky Mochov je jedním z největších kočičích domovů ve Středočeském kraji. Pomáhají zde toulavým a týraným kočičkám a nechtěným koťátkům bez domova. V současnosti v Mochově hledá domov více než 100 koček. Nenajdete zde klece ani kotce, kočičky jsou učeny soužití v normální domácnosti.

www.tlapkymochov.cz ; transparentní účet: 2700294395/2010

 

Nekupuj.Adoptuj!

Nekupuj.Adoptuj! je tým lidí, kteří by pomocí osvěty chtěli změnit kritickou situaci zvířat bez domova. Útulky praskají ve švech a opuštěných psů a koček rychle přibývá. Iniciativa se snaží šířit informace, jak postupovat při výběru kočky nebo psa, vysvětluje mýty panující kolem osvojení zvířat z útulku a snaží se bořit i další škodlivé pověry. Kromě osvěty společnosti, podpory útulků a vzdělávání dětí (projekt Kulich do škol) má také své kastrační programy, aby pomohla s prevencí i v terénu. V minulém roce takto pomohla za více než 150 000 korun.

www.nekupujadoptuj.cz; číslo účtu: 2900552854/2010