Novinky

28.04.2014 08:27

Už jsem rozdali nová jména koťátků. Takže od Madetky to jsou:

  • Lipánek
  • Termix
  • Kyška
  • Matylda

A pojmenovali jsme také přitoulanou černou kočičku. Dostala jméno Preciosa, po vzoru výrobců korálků. Pro koťátka máme také vymyšlená jména, ale zatím s jistotou nevíme kolik je kluků a kolik holek. Takže s rozdáním jmén ještě chvilku počkáme.

 

Aktuálně připravujeme další ročník Kočičího přání, které se spustí dne 1. Května 2014. Máme s jeho přípravou dost práce. Vice informací níž nebo na webových stránkách www.kociciprani.cz

 

Májové Kočičí přání

Jaro je u nás v plné síle a první letošní koťata přicházejí na svět. Dost z nich má bohužel tu smůlu, že se rodí nechtěně. A právě pro tato koťata, jejich mámy a další kočky a kocoury bez domova je určena naše akce. V péči více než 30 organizací z celé České republiky čekají na nové domovy stovky opuštěných zvířat a my jim chceme zlepšit život alespoň malým dárkem. Akce začíná 1. května a končí ve čtvrtek 15. května, kdy nám kalendář hlásí Den rodin. Během této doby budou na webu www.kociciprani.cz vystaveny profily koček s jejich fotografiemi, příběhy a hlavně přáními. Dárce si tak jednoduše vybere konkrétní zvíře, které ho zaujme. Kromě zakoupení dárku lze také poslat peníze na běžné výdaje spojené s pobytem kočky v útulku, podpořit velký projekt každé zúčastněné organizace, či přispět na zdravotní péči. Po skončení akce dostane dárce fotografii kočky s dárkem, který jí daroval.

 

Činnost zúčastněných organizací financují převážně členové a drobní dárci. Jarní Kočičí přání je jedna ze dvou akcí pořádaných každoročně projektem Kočičí přání. V té poslední, vánoční, se podařilo získat více než 1 600 000 korun a obdarováno při ní bylo 1616 koček.