Novinky

22.03.2015 13:28

Znovu jsme byly odchytávat v Tuchorazi a tentokrát se nám podařilo "odlovit" jednu kočičku a jednoho kocourka. Starší mourovatý kocourek, obrovský mazel je nyní na ATB léčbě, problémy s dýcháním a špatné ledvinové testy ho v současné době odkázaly do karantény. Po dlouhé době další, snad jedna z posledních je odchycená mourato-bílá holčička. jelikož ani její zdravotní stav není nejlepší, přistoupily jsem i u ní k izolované karanténě. Má navíc zlomenou tlapku, tak čekáme na výsledky, rentgen a následnou doporučenou léčbu. Doufáme, že nebude nutné přistoupit k operaci.

Dále pro vás máme bohužel i jednu smutnou zprávu. I přes veškerou péči a snahu veterinářky i naší, Fazolka svůj boj prohrála. Je nám to velice líto, protože to byla obrovská bojovnice, která si užívala každý den a hodinu naší péče.

 

Novinky z Jenštejna

V jenštejnském domově pro seniory jsme od začátku tohoto roku odchytily 11 kočiček. Všechny v poměrně dobrém zdravotním stavu, hlavně díky péči pana Řeháka. Do sklopce jsme tentokrát odchytily staršího kluka cca 8 let, který se po kastraci bude vracet do péče pana Řeháka. Kocouří veterán je velmi plachý, v karanténní kleci se mu ani trochu nelíbí a už se těší, jak se bude na jaře prohánět na polích okolo Jenštejna. Další odchycený je celý mouratý kluk sotva odrostlé cca roční kotě, které všichni považovali za holčičku. I on se po kastraci a zaléčení vrátí zpět do Jenštejna. Poslední je mourovatá cca 3 letá holka, u té jsem kastraci neoddalovaly, protože po letošní zimě a prvních koťatech už v únoru, jsme předpokládaly, že bude březí. I ona se vrátí  se svými kamarády zpět do Jenštejna.

Od pana ředitěle domova pro seniory jsem dostaly příslib finanční podpory na nezbytné kastrace, léčení i operaci u kocourka jménem Kokos. Za vstřícný přístup velmi děkujeme.