Manuál na kočku 6

23.07.2017 01:51

Veterinární péče – II. část

Vnější parazité: Jedná se o blechy, klíšťata, všenky a vši. Těmto parazitů se lze bránit použití obojku proti vnějším parazitům nebo aplikací spreje nebo „spot-on“ kapsle, která se vymáčkne kočce na kůži za krkem. Vždy však používejte přípravky určené přímo kočkám!

Ušní svrab: Trápí především venkovní kočky a projevuje se jako kávová sedlina uvnitř ucha kočky. Veterinární lékař Vám doporučí správnou léčbu, lze použít „spot-on“ ampuli a opakovaně odčervovat například pastou či tabletou. Toto je nutné doplnit místní čištěním ucha speciálními roztoky.

Vnitřní parazité: Velice časté jsou škrkavky a tasemnice. Škrkavkami se může nakazit i kotě od své matky. Často lze pozorovat v trusu nebo zvratcích pohyblivé nebo i nepohyblivé části těchto parazitů. Účinnou prevencí je pravidelné odčervování pomocí past, tablet nebo ampulí „spot-on“. Vše lze zakoupit u veterinárního lékaře, který Vám i poradí nejlepší variantu pro Vás a Vaši kočku. V případě podezření na nákazu vnitřními parazity navštivte veterináře.

Plíseň: Projevuje se kruhovými lysinami bez srsti. Proti plísňovému onemocnění existuje vakcína, která působí preventivně i léčebně.