Manuál na kočku 14

23.07.2017 02:11

Život s kočkou III.

Kočky mají tendenci okusovat rostliny, proto musíte ty jedovaté ve Vaší domácnosti sklidit z dosahu koček, aby se Vám kočka neotrávila. Je vhodné domácí kočce vypěstovat trochu trávy – v chovatelských potřebách se dají zakoupit předpřipravené směsi, které doma pouze zalijete vodou a sledujete, jak tráva roste. Po zhruba týdnu tuto trávu můžete dát k okusování Vaší kočce a dále jen zaléváte dle potřeby.

Hračky jsou pro kočky nutností. Hra je pro ně báječnou aktivitou a na trhu je opravdu obrovské množství hraček pro kočky, často i se šantou kočičí, kterou kočky prostě milují. Můžete si vybrat hračky vydávající zvuk nebo tiché, myšky, míčky, peříčka na tyčce…je toho spousta. Někdy však kočce stačí jen víčko od lahve nebo papír, se kterým se můžou vyřádit (často to bývá pro lidi důležité lejstro).

Pokud máte kočičku v bytě, kde nemá možnost si vyběhnout ven a opět se vrátit, a přesto jí chcete dopřát podněty z venku, můžete kočičku venčit podobně jako pejska. Je však důležité pořídit nejen vodítko, ale i speciální kšíry, protože z obojku se kočka snadno dostane, a pak ji na toto příslušenství už od malička zvykat. Je třeba se však smířit s tím, že kočka není pes a že zřejmě nikdy nebude chodit u nohy. I tak si ale venku můžete užít spousty hezkých chvil.

Pro cestování s kočkou je nutné si pořídit přepravku – na trhu je spousta tvarů, velikostí, druhů a barev, doporučujeme především přepravku omyvatelnou, dostatečně velkou, dobře uzavíratelnou a pro kočku bezpečnou. Je vhodné do přepravky vložit jednorázové savé pomůcky, které zakoupíte v lékárně, kdyby se náhodou ze stresu kočička pomočila – tuto podložku pak jednoduše vyhodíte a vše je vyřešeno. V horkých dnech nezapomínejte kočce dávat pravidelně napít a předcházet tak přehřátí. V zimě je zase žádoucí chránit kočku před chladem nějakou dečkou, obalem na přepravku nebo vložením pelíšku přímo do přepravky.