Manuál na kočku 12

23.07.2017 02:09

Život s kočkou I.

Kočku můžete mít v domácnosti nebo čistě venku, případně obojí kombinovat. Pokud budete mít kočku převážně nebo zcela venku, bude potřebovat místečko, kde se bude moci v zimě zahřát – pelíšek z krabice vypolstrované polystyrénem uložený v závětří, přístup na půdu se senem nebo zařídit zateplenou boudičku u kotelny. Záleží na Vašich možnostech – kočka si někdy místo zvolí sama, je však vhodné jí tam připravit alespoň zateplenou krabici jako pelíšek, ve kterém se bude moci cítit v bezpečí. Je pravděpodobné, že si kočka vybere nějaké místo ve výškách, kočky obecně mají rády přehled o dění. Pamatujte, že venkovní kočka BY MĚLA BÝT VYKASTROVANÁ. Také je dobré zmínit, že i když Váš kočičí miláček venku loví myši a různé další „pochoutky“, potřebuje pravidelně krmit – ne vždy se lov zadaří…

Nedoporučujeme chovat kočky venku v případě, že bydlíte hned u silnice, dálnice či jinak motorovými vozidly frekventovaného místo, a dále pokud máte sousedy, kteří kočky nesnáší a hrozí tak, že budou chtít Vašeho kočičího miláčka například otrávit nebo v případě aktivních myslivců i hůře. Kočka – zvláště pokud nebyla zvyklá nikdy být venku – bude v bytě sdíleném s Vámi nadmíru spokojená.

Pokud máte kočku doma, jistě ji velice často vídáte u okna. Je vhodné okna zabezpečit sítěmi, aby v případě spatření nějakého potencionálního úlovku Vaše kočka z okna nevypadla – pád z malých výšek kočka často přežije, ale následně vyděšená uteče, pád z velkých výšek může mít fatální následky. Zajistěte taky vchody do různých „skrýší“, které kočky tak milují – například do stoupaček a jiných těžko dobyvatelných míst.