Manuál na kočku 10

23.07.2017 02:06

Kastrace koček a kocourů 2

Následně si dovolím převzít 5 důvodů proč kastrovat z letáků Nadace na ochranu zvířat:

1. Všechny infekční kočičí onemocnění se přenášejí slinami a nejčastěji se nakazí kočky při souboji. K souboji dochází především kvůli bránění svého teritoria nebo v souvislosti s pářením. Kastrované kočky a kocouři se tolik netoulají, nebrání tolik své území a neperou se s ostatními kočkami, čímž se minimalizuje riziko infekce vážnou nemocí nebo těžké zranění Vaší kočky/kocoura.

2. Nevykastrovaný kocour si značkuje svoje teritorium silně páchnoucí močí. Často mizí i na několik týdnů a vrací se zranění a často i nakažen některou kočičí infekční nemocí. Většina koček, které umírají po srážce s autem, jsou právě nevykastrovaní kocouři.

3. Již půlroční kočka může zabřeznout, může mít 3 vrhy za rok po 6 koťatech. To znamená, že najít všem koťatům od JEDNÉ kočky ZA JEDEN ROK milující majitele a vhodné domovy je téměř nereálné, a tím spíše najít domovy pro koťata koťat od této jedné kočky…

4. Kastrace není příčinou tloustnutí koček ani není příčinou tvorby močových kamenů u kocourů. Na obou těchto jevech se mnohem více podílí životní styl kočky, její strava a aktivita. Vykastrované kočky nepřestávají lovit myši. Vykastrované kočky a kocouři se drží více doma a jsou přítulnější :)

5. Absolutně není nutné, aby kočka před kastrací měla alespoň jednou koťata. Nechat vykastrovat svou kočku nebo kocoura není sobecký zákrok, který slouží jen k větší pohodlnosti člověka. Vykastrované kočky a kocouři bývají mnohdy spokojenější než jejich nevykastrovaní „kolegové“.