Kauza Tuchoraz

05.03.2015 22:50

V kravíně v Tuchorazi odchytáváme od ledna a situace je více než zoufalá.Většina z koček prodělala herpes virovou infekci,2 jsou úplně bez oka ,ostatní s trvalým poškození rohovky,vzhledem ke špatné stravě a mléku ošetřenému atb mají i mladě kočky velmi poškozené zuby a dásně.Průjmy,svrab a plísně se dají ošetřit,to bohužel u  ostatních zraněních není možné bez trvalých následků.

Jako první se k nám dostala ČOČKA,želvovinová 4 měsíční holčička je milá a přítulná.Má bohužel poškozený ušní bubínek a čeká jí 2 měsíční léčení,snad bez následků.

Kamarád BOB je cca 6 měsíční světle šedo mourovatý kluk s bílou náprsenkou a tlapkami.Je zpočátku trochu nedůvěřivý,ale časem z něj bude jistě mazel.Léčíme u něj zažívací potíže.

FAZOLKA je velmi drobná jen 1,90kg vážící starší kočička.Měla velmi silný zánět dásní,podstoupila operaci při níž jsme ji odstranili zbytky zkažených zubů i s částí dásně.Bohužel má ve špatném stavu ledviny,zřejmě z dlouhodobého zánětu.Krmíme ji injekční stříkačkou.Přesto co musela zažít bolesti je velmi klidná a mazlivá.Vzhledem k velmi špatnému stavu se zpátky nevrátí a zůstane u nás na dožití.

HRÁŠKA je mazlivá mouratá dáma cca 3letá. Po operaci,kterou u nás podstoupila je už bez hnisající rány po očičku opět veselá a s chutí baští i granule,přesto,že i jí se nevyhnuly problémy se zuby a musela být část chrupu odstaněna.

CIZRNA je čistě bílá kočička cca 3 letá,velmi mazlivá,drobná a jako jediná je kastrovaná.Po ošetření očí vidí bez problému,jen ouška zřejmě opálená,jí zůstanou víc kulatá,než se u koček obvykle vídá.

POHANKA je také čistě bílá,cca 4letá a výrazně bojácnější holčička.U té ještě léčíme očička,bude bez následků a čeká na kastraci.

ŠPALDA je poslední čistě bílá a zřejmě nejstarší kočka,cca 5 let.I ona má problém s očima,ale léčba je účinná.I ona čeká na kastraci.

LUSK je jediný kluk,bílý mazel je velice drobný,má problém se zažíváním,dokrmujeme stříkačkou,ale snaží se. Na kastraci je u něj ještě brzy a po zotavení a nabrání sil i on bude kastrovaný.

JÁHLA a KROUPA jsou mladé cca 3 leté mouraté dračice,které se nedají přemluvit ani na dobré jídlo.Bojí se a ve strachu útočí,nebo se schovávají.Po kastraci by jsme je chtěli vrátit zpět do kravína,jen o kousek dál do teletníku na seno a s bezpečným výběhem.Jáhle jsem také odstranili část chrupu a zbytnělou slinnou žlázu,pokud vše půjde bez problémů,za pár dní půjdou i ony na kastrci.

OVÍSEK je starý mouratý vůdce zdejší smečky,ani on se nedá pohladit,jen plné misky si užívá s větším klidem a grácií letitého kmeta.

SOJA mouratá bázlivka s bílou náprsenkou byla již kastrovaná v útulku Sluníčko,po 2 dnech jsem si pro ni a dva mouraté kluky  JEČMÍNKA a ŽITA jela.Vykastrovaní kluci jsou plašánci a velký nedůvěřivci,stejně jako Soja.Kluci by mohli jako první opustit bezpečí našeho útulku a vrátit se zpět.Soja se u nás doléčí a po zahojení kastrace i tlapky,kterou má jen s povrchový zraněním,by mohla i ona zpět.

Další tentokrát zrz kluci KUSKUS a AMARANT jsou po kastraci a za ní děkují spolku Pozor kočka.Mladší Kuskus cca roční zrzek je ve svém strachu útočný,ale zkusíme zda se zpět ve známé partě neuklidní.Při odchytu se oba zrzci nechali chytnout do ruky.
Starší Amarant je o chlup klidnější.Nejmladší z party kastrovaných kluků je roční mouratý MUNGO,něhan a přítula má po herpes viru poškozené očičko,ale nic mu to neubírá na kráse.Další zrz kluk s poškozeným okem a 2 holčičky mouratá a zrz bílá jsou v péči Koček bez hranic,děkujeme za pomoc.

Za vaší pomoc velice děkujeme !

Teď ještě pár fotografií z Tuchorazského statku a následně kočiček v našem depozitu.