Čelákovice - Jiřina: Pozor na svá zvířátka

24.08.2013 19:25

Přišel nám e-mail s příběhem, jak přišla jedna paní o svého kocourka. Dejte si prosím pozor na svá zvířátka také Vy, pokud bydlíte v této lokalitě.

Dobrý den,
bydlím v Čelákovicích Jiřině v zástavbě nových domků kolem Labe a jako milovníkům koček bych se Vám ráda svěřila s tím, co se u nás děje. Předminulý týden jsem našla na zahradě našeho 7-letého kocoura chromého na jednu zadní nohu. To bylo večer, 2. den než jsem se dostala k veterináři už byl chromý na obě zadní nohy.. byla jsem smířená s tím, že ho asi někdo náhodou srazil autem, ale začalo pátrání s paní doktorkou po příčinách ochrnutí, protože kocour mohl hýbat ocasem. Na RTG se ukázala nepoškozená páteř i mícha, ale diabola ze vzduchovky pod páteří, která zřejmě utlačovala důležité cévní zásobení a došlo k nevratnému ochrnutí. Paní doktorka mi vysvětlila, že ani po operaci a vyjmutí diaboly by již kocourek nechodil, a tudíž jsme ho utratili. V šoku jsem se s tím každému v okolí svěřovala, jak je možné se primitivně i v 21.století bavit se vzduchovkou a dozvěděla jsem se, že náš Snížek je již min. 2. kočka a dvě slepice starousedlíků, kterou tady u Labe někdo /víme asi kdo,ale tyto zbraně se neevidují, takže je beztrestný/ střílí.
Dejte to prosím vědět např. i na Vašich stránkách, my s paní, které zastřelil kočku někdy loni jsme to oznámily na policii, ale jak jsem řekla, neevidují zbraně, navíc domácí kočka, znáte to, po měsíci mi přijde dopis, že to odkládají.