Aktuálně 2013

Našli nový domov

13.07.2013 21:55
Kočičky Eliška a Ester z našeho spolupracujícího depozitu v Kutné Hoře našly nové domovy. Mějte se krásně, holčičky krásné, bude nám po vás smutno.

Nový přírůstek

08.07.2013 22:55
Máme další přírůstek v našem depozitu. Tentokrát se jedná o černou, asi 6 měsíců starou, kočičku (jméno dostala Anabelle). Pohybovala se dnes ráno na náměstí v Mochově. Odchytit se jí podařilo hladce, je to neskutečný mazel, který předení spouští téměř na povel, stačí jen pohladit :-) Prozatím zkusíme, zda se u nás v Mochově někomu náhodou neztratila, i když předtím jsme ji nikde neviděli a nezaregistrovali. V každém případě u nás bude v karanténě a bude odčervena a odblešena, pak se uvidí a s největší pravděpodobností bude nabídnuta k adopci.

Nový přírůstek

06.07.2013 22:53
V Jirnech u Prahy se nám podařilo odchytit sestřišku kocourka Snickerse, kočičku Milky Way. Takže ještě nám chybí jejich maminka, která je poměrně ostražitá.

Sklopec na odchyt koček

06.07.2013 20:10
Včera večer jsme museli objednat sklopec na kočky, abychom měli větší naději na jejich snadnější odchyt. Bohužel sklopců na půjčení není v současné době nikde dost, takže mít vlastní je nutnost. Podařilo se nám v jednom e-shopu najít celkem ucházející sklopec za 1100,-

Nový přírůstek

05.07.2013 10:15
V Jirnech u Prahy se nám podařilo na zahrad jednoho domu odchytit asi 2 měsíčního kocourka. Dostal jméno Snickers. Ještě jsou na zahradě jeho sestřička a maminka, ty musíme teprve odchytit.

Nový přírůstek

12.06.2013 13:10
Další přírůstek v našem depozitu - tentokrát želvovinová kočička Aida. Aida se toulala delší dobu v Kutné Hoře, kde se jí nakonec podařilo odchytit. Aida je neskutečně milá a mazlivá kočička.

Ztracená Magdička

11.06.2013 09:10
Nemáme dobrou zprávu ohledně Magdičky. Podařilo se jí od nás utéci, pravděpodobně přes balkon u kočičí herny. Snažíme se jí najít, ale i když jsme prohledali snad všechno, co šlo, nikde se neobjevila. Tento týden s ní musíme na další vyšetření k panu doktorovi, kvůli jejímu nádoru. Prosíme všechny z našeho okolí (Mochov a okolí), pokud by jí někde zahlédli, aby nás okamžitě kontaktovali na telefonu 733 653 114. Tím, že je u nás sice opakovaně, ale přeci jen krátce, je zatím stále ještě plachá. Magdička je šedá mouratka a jako poznávací znamení je její rozškrábaná boule u pravého oka. :-(((

Nový přírůstek

08.06.2013 14:30
Máme nový přírůstek - kočičku Pumy. Byla vyhozena z auta v Rohozci u Kutné Hory. Pumy je neskutečně hodná a mazlivá kočička, celou noc spala v posteli a svůj vrnivý motůrek téměř nevypla. Jen k ostatním kočkám je nesnášenlivá, na všechny vrčí.

Magdička u veta

05.06.2013 20:15
Dnes jsme byli s Magdičkou u veterináře, domluvit se a zjistit, co dál. Byl jí z boule na tváři odebrán vzorek na další rozbor. V každém případě prognózy při jakémkoliv výsledku nejsou vůbec dobré a pokud se prokáže, že nádor je zhoubný, není to ani operovatelné. Nádor je přirostlý ke kosti, takže by nemohl být odstraněn úplně. Magdička se k nám vrátila moc pozdě :-((( , ale nevzdáváme to a budeme tedy čekat na výsledek rozboru.

Nemocná Magdička

01.06.2013 20:46
Dnes se k nám vrátila po nějaké době zpět kočička Magdička. Magdička se k nám poprvé dostala ve vážném stavu s tím, že měla „bouličku“ na hlavičce. Na veterině jí byl odoperován nádor na hlavě a zůstala u nás po dobu léčení (majitelka péči o nemocnou kočičku nebyla schopná vzhledem ke svému, především duševnímu, stavu zvládat). Na veterině jí museli vzít kus lícní části, slinnou žlázu a část krku. Rána zasahovala od pravého oka přes krk k pravému uchu. A zároveň byl zjištěn vysoký stupeň březosti, takže bylo nutné koťata porodit císařským řezem. I přes téměř nulové šance se Magdičce podařilo odchovat 2 koťátka a projevila se jako výborná pečovatelka dalších koťátek. Magdičku jsme po plném vyléčení vrátili původní majitelce. Nyní se k nám dostala opět se zdravotními problémy, kdy se u ní znovu projevily dřívější problémy a ona si bouli začala škrábat. Čeká jí tedy další operace a rekonvalescence. Magdička již u nás zřejmě zůstane.
<< 2 | 3 | 4 | 5 | 6 >>