Aktuálně 2013

Nové přírůstky

24.08.2013 09:08
Ve dnech 19.8. a 21.8.2013 jsme byli odchytávat kočičky a koťátka v Nových Jirnech u Prahy. Máme tedy 2 větší černé kočičky a 5 koťátek (4 černá a 1 černobílé). Ještě zbývá odchytit jednu větší černou kočičku, která byla hodně obezřetná a i přes velký hlad jsme jí do sklopce nenalákali. A až přivede svá koťátka, tak odchytíme i černobílou kočičku. Ta je hodně mazlivá, při středečním odchytu nám neustále dělala společnost a zkoušela funkčnost sklopce :-)

Nový přírůstek

13.08.2013 21:47
Máme další přírůstek v našem depozitu. Tentokrát se jedná o asi 3 měsíční černé koťátko, které bylo nalezeno v areálu firmy Jokey u Mochova. Protože ve firmě je velký provoz kamionů, jedna hodná pracovnice firmy se rozhodla toto kotě vzít co nejdříve odtamtud. Nepodařilo se jí koťátku najít jiný domov, a tak je u nás.

Odchyt koček v Karlíně

11.08.2013 21:44
V depozitu máme dočasné přírůstky - 4 kočičky odchycené jako toulavé v Karlíně, které necháme vykastrovat a zkusíme je vypustit do jiné lokality v Karlíně. Ve stávající lokalitě bohužel zůstat nemohou, protože tam se chystá stavba budovy a pozemek je v současné době již oplocen. Není tedy možné tam chodit kočičky krmit. Ještě musí paní, které je tam krmila, odchytit jejich koťátka, což se najednou nepodařilo.

Nové přírůstky

11.08.2013 21:43
Naše kočičí společenstvo se opět poněkud rozrostlo. U nás v Mochově u fotbalového hřiště zřejmě někdo vyhodil 3 mourovatá přibližně 2 měsíční, možná i méně, koťátka (1 kočička a 2 kocourci). Naštěstí se našel hodný člověk, který si jich všiml a donesl je k nám. Po pár dnech se vrátil s tím, že si jednoho kocourka (mourovatého s bílými flíčky a packami) vezme, že jim umřela kočička a chtěli by tedy koťátko. Pojmenoval si ho již Yetti a k pánovi půjde, až ho vyléčíme. Další 2 koťátka jsme pojmenovali Mach a Šebestová.

Eliška zdraví z nového domova

03.08.2013 14:11
Došly fotky kočičky Elišky z jejího nového domova. Eliška byla v našem spolupracujícím minidepozitu v Kutné Hoře. Má se dobře a moc ráda sleduje televizi :-) https://tlapkymochov.rajce.idnes.cz/Eliska_v_novem_domove

Deli a její koťátka

03.08.2013 14:07
V noci ze dne 27. na 28. července porodila kočička Deli 3 koťátka - jedno černé, jedno mourovaté a jedno černo-bílé. Ačkoliv koťátka byla velice malá a Deli byl odchycena krátce předtím jako toulavá kočička, zatím vše vypadá v pořádku. Deli se o koťátka začala starat a koťátka utěšeně rostou. Doufáme tedy, že vše bude takto probíhat i nadále.

Nový přírůstek

23.07.2013 22:07
Dnes se podařilo odchytit i druhou dospělou kočičku v Jirnech u Prahy - bude se jmenovat Deli. Pravděpodobně se jedná o sestru Margot (možná ale také jejího loňského potomka). Kočička na tom není bohužel nejlépe, ale budeme se snažit, aby se co nejdříve uzdravila.

Nové zprávy o Margot

20.07.2013 20:15
Napřed jsme si mysleli, že Margot napadl velký černo-bílý kocour, který chodí na stejnou zahradu, jako chodila Margot. Občas je prý vůči ostatním kočkám agresivní. Toto nám bylo řečeno od paní, které nás kvůli odchytu Margot volaly. Náš pan veterinář ale říkal, že až takto zákeřná zvířata nejsou, že jí to udělal někdo jiný.  Nechceme se domýšlet, co si chudinka musela všechno vytrpět a hlavně, kdo a proč si na ní vybil své emoce :-((( Ale už bude snad lépe a snad se z toho všeho dostane.

Nový přírůstek

17.07.2013 23:15
Sklopec se ukázal jako užitečný - v Jirnech se nám podařilo odchytit jednu černou kočku, s největší pravděpodobností maminku od Snickerse a Milky Way. Dostane jméno Margot. Zítra bude nutné dojet s ní k panu doktorovi, protože nevypadá příliš dobře a jestli byla od včerejší noci ve sklopci, tak jí to rozhodně nepřidalo. Bohužel spolupráce ze strany majitelky zahrady, kde odchyt probíhá, není žádná. Ještě nám chybí odchytit jednu černou, velice plachou, kočičku, pravděpodobně sestru (nebo možná i loňského potomka) Margot.

Poděkování za dar

17.07.2013 21:15
2 mladíci nám dovezli starší škrabadlo a nějaké granulky pro naše kočičky. Sami se starají o 6 původně toulavých kočiček a když jim pořizovali škrabadlo nové, chtěli, aby toto ještě někomu udělalo radost. Moc jim děkujeme za naše kočky a i za kočičky, kterých se ujali. Toho si nesmírně vážíme.
<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>