Aktuálně 2013

Guess odjel za svým bráškou do nového domova

22.09.2013 11:44
Včera večer odjel do nového domova kocourek Guess. Přijel si pro něj mladý pár, který si před několika týdny odvezl jeho brášku Cartiera. Guess se jim také moc líbil, byli se na něj dokonce podívat i na Snu zvířat. Nechali to ale osudu, zda Guess na výstavě někoho neučaruje. Po výstavě volali, zda Guess nenašel nový domov. A protože nenašel, přijeli si pro něj. Zatím jen na zkoušku, zda jim to se dvěma kocourky bude klapat. A proto doufáme za Guesse, že to klapat bude.

Albert a Pumy mají nové domovy

22.09.2013 11:39
V rámci umisťovací výstavy Sen zvířat 2013 našli své domovy kocourek Albert a kočička Pumy. Albert učaroval svou promenádou v kšírkách a tak ho tyto zkoušky a pokusy čekají i v novém domově. Snad mu to půjde :-) A bude jako kočičí jedináček, což je pro jeho povahu a nesnášenlivost ostatních dospělých koček jen a jen dobře. V náručí své nové paničky vypadal hrozně moc spokojeně, ani nebyl nevrlý, že se nemůže procházet. Pumy si své nové páníčky dolova chytla a přemluvila. Tak moc se jí nelíbilo v kleci a tak moc se chtěla chovat a mazlit a hladit. Snad se jí v novém domově tohoto všeho dostane v míře větší než vrchovaté, tato mazlivka si to opravdu zaslouží. Doufáme, že obě kočičky našly své trvalé domovy, kde budou dělat svým páníčkům spoustu radosti.

Koťátko z Nových Jiren má nový domov

20.09.2013 19:36
Do nového domova odešla maličká černobílá kočička, kterou jsme jen pár dní předtím byli spolu s jejími sourozenci a maminkou odchytit v Nových Jirnech u Prahy. Paní bohužel zemřela její stará kočička a tak chtěli pro svého kocourka nějakou novou kamarádku. Tato se jí okamžitě zalíbila a prý je to ta nejchytřejší kočička, co existuje :-)

Nové přírůstky v našem depozitu

16.09.2013 14:20
Včera jsme byli v Nových Jirnech odchytnout černobílou kočičku, která již vyvedla svoje koťátka. Je jich celkem 5 (+ maminka) a když jsme přijeli k paní, která je jako opuštěné začala krmit, hověli si v bedýnce vystlané dekou a nechali se všichni bez problémů chytit. Tentokrát to tedy bylo "bez boje" :-) Všichni, ač černobílí, jsou originál.

Boženka z Karlína a její koťátka

14.09.2013 15:13
Boženka byla odchycena spolu s dalšími 3 kočičkami v Karlíně kvůli jejich kastraci a vypuštění zpět. Boženka byla ale březí a proto jsme si ji ponechali do jejího porodu. Boženka před necelými 2 týdny porodila 3 koťátka. Ani u ní to nakonec nebylo zcela bez komplikací, protože po pár dnech porodila další, tentokrát ale mrtvé, koťátko. Na veterině u pana doktora naštěstí žádné další neobjevili. Boženka ale byla několik dní na antibiotikách a tak jí v kojení koťátek zastoupila již celkem uzdravená Margot. Holky jsme kvůli tomu umístili do jedné karaténní klece, aby si při krmení a výchově koťátek pomáhaly. Koťátka Boženky si tedy vedou náramně dobře a doufáme, že tomu bude i dál. Jsou to 2 kluci (Sultán a Tyrl) a 1 hočička (Bára).

Margot a její koťátka

14.09.2013 14:30
Margot již několik týdnů vypadala, že musí každým dnem porodit svá očekávaná koťátka. Tak ohromné bylo její břicho. Ve čtvrtek 5.9.2013 ten okamžik konečně nastal, ale průběh nebyl takový, jaký jsme očekávali a v jaký jsme doufali. Margot musela po 3 odrozených koťátkách nakonec podstoupit císařský řez a další 3 koťátka tedy porodila pomocí "císaře". Koťátka byla oproti očekávaní neskutečně maličká, s váhou ne větší než 50 gramů. Nakonec se ukázalo, že koťátka neměla při této váze velké šance na přežití a jen jediné se projevilo jako bojovník. To má dnes již váhu 76 gramů, což je za normálních okolností téměř klasická porodní váha. Koťátko se neumělo ani samo přisát, takže bylo nutné ho krmit uměle. Stále ještě je uměle krmeno, ale už se umí a snaží se se přisát k Margot nebo k Božence (to je ale jiný příběh), takže alespoň trochu se kočičího mléka napije.

Yeti našel nový domov

12.09.2013 15:26
Do nového domova odešel kocourek Yeti. Zatím jen na zkoušku, pro nové páníčky je to první zkušenost s kočičkou a chtějí vidět, jak jim to spolu všem půjde. Nesmírně si ceníme jejich upřímnosti, protože je to mnohem lepší, než kdyby se vše mělo tvářit v pořádku. To by nemuselo dopadnout dobře ani pro Yetiho. Ale snad to chlapeček vše zvládne, nové páníčky si omotá okolo prstu a dočasný domov se promění na skutečně nový a trvalý :-)

Cartier posílá fotky z nového domova

03.09.2013 19:13
Je to jen několik málo dní a Cartier nám již posílá své fotky z nového domova. Na nich ukazuje, jak hrozně moc spokojený a šťastný kocourek to je a my mu toto jeho štěstí a lidskou lásku hrozně moc přejeme. https://tlapkymochov.rajce.idnes.cz/Cartier/

Cartier v novém domově

01.09.2013 21:31
Do nového domova odešel kocourek Cartier. Bude bydlet s jednou moc milou slečnou v bytě v Praze. Slečna by si bývala odnesla ze své návštěvy u nás koťátek více, ale současná situace jí to neumožňuje. Příští rok prý ale dostaví baráček a pak .. :-)

Mařenka a Šebestová v nových domovech

31.08.2013 22:28
Tento týden odešly do nových domovů bílo-mourovatá Mařenka a mourovatá, maličká Šebestová. Mařenka bude bydlet ve vedlejší vesnici, ve Vyšehořovicích a zaplní místo po kočičce, kterou přejelo auto. Šebestová bude bydlet rovněž nedaleko, v Čelákovicích. Šebestová zaplní místo po kocourkovi, kterého kdosi postřelil broky tak, že ochrnul a nebyla naděje na jeho záchranu. Doufáme, že holčičky budou v nových domovech dělat jen radost hodně dlouhou dobu a budou tam šťastné.
<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>